Haber

Osmaniye’deki deprem, mezarlarında kalanları da etkiledi; ‘Süper kahramanım, babam’

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin ağır hasar gördüğü Osmaniye’de hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından mezarlara gelinlik, duvak, oyuncak, Türk bayrağı ve okul çantası bırakılırken, Abdullah Önal’ın ‘Amirim’ yazdığı görüldü. kahraman babamın mezarı başında.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 2 deprem nedeniyle kentte 991 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 606 kişi de yaralandı. Osmaniye Belediyesi Asri Mezarlığı’na kurulan deprem mezarlığında defin işlemleri devam ediyor. Gömülü olan depremzedelerin mezarlarına gelinlik, duvak, çocuk terlikleri, Türk bayrağı, okul çantası ve oyuncakların bırakıldığı görüldü. Mezarlığı ziyarete gelenler, görünce gözyaşlarını tutamadı. Hayatını kaybeden Abdullah Önal’ın mezarının başucuna konulan tahtaya çocuğunun ‘Süper kahramanım babam’ yazması dikkat çekti.

Hatay’da enkaz altında kalan yakınlarının cenazesine katılmak için mezarlığa geldiğini söyleyen Nuri Aytaş, “Arkadaşımın kuzeninin annesi, babası ve 3 çocuğu vefat etti. Dün enkazdan çıkarıldılar. Onu bugün gömün. Üzücü bir olay, açıklaması yok. “Geldiğimde çok üzücü hikayeler var. Tüm ülkemize başsağlığı dileriz. Geldiğimde baktım küçük bebekler var 5-6 yaşlarında çocuklar okul çantalarını koymuşlar. Kalp tutmaz. Söyleyecek çok şey yok. Parçalanıyoruz. Nasıl bir araya geleceğiz bilmiyoruz ama inşallah toparlamaya çalışırız.” Depremde 16 akrabasını, yüzlerce dostunu kaybettiğini söyleyen Osman Demirkaynak, “Çok üzücü ve büyük bir felaket yaşadık. , açıklama yok. Bugün arkadaşımın mezarını ziyarete geldim. 6 kişilik bir aileden 4 kişi hayatını kaybetti. Cesetleri ellerimizle kazdık. Onları ziyarete geldik. Bir aile gitti, açıklama yok. Çocukluk arkadaşımı, komşumu, birçok yakınımı kaybetmeni istiyorum. acısını yaşıyoruz. Bazı mezarlarda kırmızı bayraklar, bazılarında gelinlik, bazılarında ise oyuncaklar var. Hikâyesini bilmediğimiz çok insan var. İnsanlar o dönemde bulduklarını mezarların üzerine koydular. Tarif edilemez bir duygu. ülkemize hoşgeldiniz Geçmesi kolay bir acı değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu