Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şeriatla ilgili sözleri laiklerin gündeminde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akademi Başkanlığı 1. Dönem Din Görevlileri Adayı Adayı Mezuniyet Töreni’nde bugün kamera karşısına geçti.

Göreve başlayacak yeni mezunlara bir konuşma yapan Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ana gündemi; Son dönemde siyasi partiler ve bazı sivil toplum kuruluşları dini değerleri Türk toplumuna dayatmaya çalışıyor. İslamcılığın ideolojisioradaydı…

türk müslüman demektir

İslam’ın Türk’ün kılıcı olduğunu ve Türk demenin Müslüman olmak demek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

Zaman zaman hadislerle alay eden, onu küçümseyen bazı cahilleri görüyor ve duyuyoruz. Yaklaşık bin yıldır Türkler İslam’ı korudu, İslam da Türkleri korudu; Türkler İslam’ın kılıcı olmuş, İslam da Türklerin kılıcı olmuştur. Tarih kitaplarına baktığınızda karşılaşacağınız gerçek şudur: Türk aynı zamanda Müslüman demektir.

Şeriata karşı olmak din düşmanlığıdır

Son dönemde Türkiye karşıtı bazı çevrelerin aynı amaca hizmet eden iki yönlü bir kampanya yürüttüğünü görüyoruz. Bunlardan ilki lümpen faşistlerin gündeme getirmeye çalıştıkları İslamsız Türklük tanımlarıdır. İslam’ın hayata dair hükümlerinin bütününü temsil eden şeriat düşmanlığı, aslında din düşmanlığıdır.

Cumhuriyet: Şeriat açıkça…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine muhalif medyadan anında yanıt geldi.

Geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili bu haberleri laiklik karşıtlığı adı altında en çok yayınlayan yayın Cumhuriyet gazetesi olmuş; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri internet sitesinde yer alıyor. “Şeriatı açıkça savundu”Sözleriyle iletişim kurdu.

En çok merak edilenlerden biri de ilgili manşetin Cumhuriyet gazetesinin yarınki sayısında nasıl yer alacağı…

haber-karabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu